Caka Büküm Robotik

Caka büküm istasyonlarında alışıla gelmiş operatör beslemesiyle gerçekleştirelen prosesleri 6 Eksen robotlar ve servo kontorllü tam otomatik caka büküm istasyonları ile çok daha güvenli ve verimli hale getirmiş bulunmaktayız. Robot ve büküm istasyonu için bir kere hazırlanan reçeteler ile onlarca hatta yüzlerce ürünün imalatına bir tuşa basarak başlanabilmektedir.


Lazer Kaynak

Lazer kaynak merkezi başta kaynak prosesinde ortaya çıkan zehirli gazlar ve göz sağlığını tehdit eden ışınların bir kabin içerisinde kontrollü olarak absorbe edilmesi ve uzaklaştırılmasıyla iş sağlığı ve güvenliğine maksimum katkıyı sunmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra servo kontorllü pozisyonerler ve 6 eksen robotların standart parçalar için bir kereye mahsus programlanması suretiyle sürekli kalifiye personel bulundurma zorunluluğunu azalatmakta ve oluşturulan reçetelerden gerekli olanı bir tıklama ile seçerek sistemin çalışır hale gelmesine olanak sağlamaktadır. Böylece işletmenin 7/24 çok daha hızlı üretim yapabilmesiyle birlikte her vardiyadaki üretimin standardizasyonu garanti altına almaktadır.


Punta Kaynak

Yarı otomatik punta kaynak sistemleri başta iş kazalarının önüne geçmekle beraber, el torçlarına oranla çok daha hızlı ve standart üretim yapma imkanını işletmelere kazandırmaktadır.


Sealer Uygulamaları

Montaj endüstrisinde en önemli proseslerinden biri olan yapıştırma uygulamaları bir çok proseste olduğu gibi insan elinden robot kontrolüne devredilmektedir.

Bu uygulama ile yapıştırma proseslerinin en büyük handikapı olan “kimyasalların insan sağlığına olan zararı” bertaraf edilirken aynı zamanda insan kaynaklı hataların, israfların önüne geçilerek çok daha hızlı ve hasas üretimleri daha uygun maliyetlere sağlamak mümkün olmaktadır.