MEKATRON Üretim Hattı Bileşenleri

Mekatron Makina olarak, Yerli üretim sanyimiz başta olmak üzere çok uluslu şirketlerde dahil bir birinden çok farlı üretim hatlarına müşterilerimizin talepleri doğrultusunda makine- techizat tasarımı ve üretimi yapmaktayız. Bu ihtiyaçlar kimi zaman sektör bazlı standart makinler olabildiği gibi, genellikle müşterilerimizin kendi üretim proseslerine özel makineler olmaktadır.

Burada bizi farklı kılan en önemli unsur; Tasarım, Ar-Ge, İmalat, Otomasyon gibi tüm disiplinlerin bir çatı altında hazırlanıyor ve yönetiliyor olmasıdır. Bu esnekliğimiz sayasinde müşterilerimize piyasada hazır olarak bulamayacakları kendilerine özel makine ve techizatları optimum maliyet ve teknoloi ile tasarlayıp üretmekteyiz.

Metal İşleme Makineleri

Montaj Hatları

Mekatron Makine olarak ülkemiz endüstrisine katkı sağlamak adına üreticilerimizin ihtiyaç duyduğu, Otomatik, Yarı Otomatik, Hattı Tipi ve Tekil Sistemler olmak üzere her nevi montaj hattı ve ekipmanını prosese özel tasarlayıp üretimini yapmatayız.

Fırın Montaj Hatları
Fan Motor Montaj

Depolama, Aktarma İstifleme Sistemleri

Depolama ve aktarma süreci günümüz işletmelerinin hem zaman hemde personel maliyeti olarak otomasyon ihtiyacı duyduğu en önemli proseslerden biridir. Mekatron Makine olarak bu alanda müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda onların proseslerine özel butik sistemler tasarlayıp üretmekteyiz


Kesim Hatları Tam Otomatik Yükleme Sistemleri

Mimari, Beyaz Eşya, Dekoratif ve Otomativ endüstrisine özel cam üretimi yapan işletmelerinin birinci ayağını oluşturan Cam Yükleme, Cam Kesim , Cam Kırma masaları gibi tam otomatik ve yarı otomatik çalışan sistmelerin hem hat olarak hemde tekil makine bazında tasarım ve imalatını kendi bünyemizde yaparak, yurt içi ve yurt dışı pazarlarda uzun yıllardır faaliyet göstermekteyiz.


Kesim Hatları Kırma Masaları

Kesim hatlarına ilave olarak yadak sadece kesim makinesini yurt dışından yada farklı bir firmadan temin eden müşterilerimiz için hem kırma masasını hem de yükleme sistemini ayrı ayrı üretip mevcut sistemlerine entegrasyonunu yapabiliyoruz.


Akumulatör

Cam endüstrisi başta olmak üzere bir çok endüstride tercih edilen dikey akumlasyon üniteleri hattın bir noktasında oluşan duruşu tolere etmek üzere gelen ürünleri kendi üstünde toplayarak biriktirmekte ve kendinden önceki proseslerin çalışmasına devam ebilmesine olanak sağlamaktadır. Böylece iş gücü ve üretim kaybını minimize etmektedir. Örnekte gözüken dikey tipteki düz cam akumulatörü bir çok farklı versyonda farklı prosesler için uyarlanabilmektedir.


Asansör Sistemleri

Özellikle çok katlı üretim yapan işletmelerin en büyük sorunlarından biri katlar arası yüksek tonajlarda ve büyük ebatlı ürünlerin taşınmasıdır. Bu sorunu ortadan kaldırmak adına kat yüksekliğine ve ürün ağırlığına ögre, gerek hidrolik gerekse elektronmekanik tahrikli asansör sistemlerini müşterilerimizin ihtiyacına göre tasarlayıp üretmekteyiz.


Konveyörler

Üretimin olduğu her işletminin olmazsa olmazı konveyorlerdir. Mekatron Makine olarak müşterilerimizin proseslerine özel her ebat ve ağırlığa uygun her nevi konveyor sistmeini tasarlayıp üretebilmekteyiz.


Taşıma ve aktarma sistemleri

Hatlar arası havadan taşıma sistemleride en az konveyörler kadar sık kullanılan sistemlerdir bu konudada müşterilerimizin ihtiyacı doğrultusunda prosese özel shuttle ve taşıma sistemleri tasarlayıp üretmekteyiz.


Merkezleme Sistemleri

Üretim hatlarının bir yada birden fazla noktasında ürünlerin merkezlenerek bir sonraki prosese hazır hale getirilmesi gerekebilmektedir. Burada ürünün özelliğine istenilen hassasiyete göre bir tasarım ve imalat yaparak müşterilerimizin sorunlarına çözüm üretmekteyiz.


Turnover Sistemleri

Yatay ve dikey taşıma kadar özellikle cam endüstrisinde ürünlerin takla atması gereken prosesler bulunmaktadır. Bu tip hatlarda camları ters döndürmek ve camın doğru yüzyine işlem yapabilmek için özel sensörlerle algılma yapıp otomatik döndürmek işlemini gerçekleştirmekteyiz.