MEKATRON Özel Makinalar

Mekatron Makina olarak, yerli üretim sanyimiz başta olmak üzere çok uluslu şirketlerde dahil, müşterilerimizin talepleri doğrultusunda firma ve prosese özel makine- techizat tasarım ve üretimi yapmaktayız.

Burada bizi farklı kılan en önemli unsur; Tasarım, Ar-Ge, İmalat, Otomasyon gibi tüm disiplinlerin bir çatı altında hazırlanıyor ve yönetiliyor olmasıdır. Bu esnekliğimiz sayasinde müşterilerimize piyasada hazır olarak bulamayacakları kendilerine özel makine ve techizatları optimum maliyet ve teknoloi ile tasarlayıp üretmekteyiz.

Metal İşleme Makineleri

Gizli Rezistans Döşeme
Oto / Mimari Cam

Tel sarma makinesi laminasyon öncesi iki cam arasında kalacak olan PVB nin resimde görülen tambur üzerine vakum yardımıyla yapıştırılarak PVB üzerine rezistif tel sarma işlemini yapmaktadır.

Ön cam tel sarma makineleri 2 – 4 – 8 kafalı olacak şekilde istenilen tambur ölçülerinde opsiyonel olarak bara çekebilme özelliğiyle birlikte müşterinin ihtiyacına göre üretilmektedir.

Tel sarma makinası otomobillerin ön camlarında olduğu kadar butik işlerde kullanılmaktadır. Örneğin güvenlikli gemi camları, güvenlikli tren camları, askeri araçlarda sinyal kesici olarak kullanımı mevcuttur.

Tasarım ve yazılımı Türk mühendislerince İstanbuldaki imalathanemizde ilki 2005 yılında yapılmış olan bu özel ürünü ülkemizin önde gelen firmaları yurt içi ve yurt dışı iletmelerinde birden fazla adette kulanmaktadır.


Robotik Primer

Başta otomativ endüstrisi olmak üzere yoğun dış ortam koşullarına dayanıklı ürünlerin yapıştırma proseslerinde kullanılmakta olan bir nevi yapıştırıcının astarı görevini görmekte olan Primer insan eliyle uygulanması hem derece tehlikeli hemde her ürüne eşit oranda uygulanması zaruri fakat pratikte çok mümkün olamayan bir prosestir. Bu sebeple endüstrinin ihtiyacı olan bu tam otomatik sistemi ülkemizde ilk ve tek olarak hayata geçiren yerli firmayız.


Oto Cam Şekil Verme
(Arka-Yan)

Ülkemizde ilk olarak 2005 yılında hayata geçirilmiş bu proje ülkemizin önde gelen otomotiv camı üretim işletmesinde bombeli camların üretimini sağlamak üzere tasarlanmış ve imal edilmiştir.


Oto Ön Cam Eşleme Hattı

Otomotiv endüstrisinin en hassas işlerinden biri olan oto ön cam üretim hattında, insan eli değmeden kesim işleminden çökertme safhasına kadar tam otomatik olarak cam akışını sağlayan hattımız ülkemizin önde gelen işletmelerinde çalışamaktadır.


Pozlama ve Emisyon Çekme

Çok Yakında
Çok Yakında